Cem Küçük Canlı Yayında Emeklilere Zam Detaylarını Açıkladı!

Gazeteci Cem Küçük, emekli maaşlarına yapılacak zam oranıyla ilgili canlı yayında değerlendirmelerde bulundu. Küçük, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin yapmış olduğu açıklamaları masaya yatırdı.

Mustafa Destici’nin açıklamalarına göre, emeklilerin ekonomik zorluklar karşısında haklı olarak sorguladığı konulara değinildi. Destici, emeklilere yönelik Temmuz ayında yapılacak zamın yeterli olmadığını ve emeklilerin maaşlarının düzeltilmesi gerektiğini ifade etti. Bu kapsamda, kamu işçilerine ve memurlara geçen yıl yapılan seyyanen zammın emeklilere de yapılması çağrısında bulundu.

Destici’nin önerileri arasında, emeklilere Temmuz ayında en azından 5 bin lira verilmesi gerektiği yer alıyor. Ayrıca, kamu işçilerine yapılan %30’luk zamın asgari ücretlinin neden bu enflasyon farkını almadığını sorguladı ve “Asgari Geçim Hane Rakamı Tespit Komisyonu” adında bir komisyon oluşturulmasını önerdi.

Özet:

Destici, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirerek, seçimin kaybedilmesinin en büyük etkisinin ekonomik sorunlar olduğunu savundu.

Emeklilerin haklı olarak “Ekonomi kötüyken neden normal bir memurun 3 katını aldığını” sorguladığını dile getirdi.

Temmuz ayında başlayan maaş dengesizliği ve adaletsizliğini eleştirerek, “en azından 5 bin lira verilerek emeklilerin maaşlarının düzeltilmesi” çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bütün yatırımları durdursak karşılayamayız” sözlerine karşılık, “Bu yatırımların önemli bir kısmının bekletilebileceğini” ifade etti.

Temmuz ayında tüm memurların, emeklilerin ve kamu işçilerinin enflasyon oranında zam alacaklarını hatırlatarak, asgari ücretlinin neden bu enflasyon farkını almadığını sorguladı.

“Asgari Geçim Hane Rakamı Tespit Komisyonu” adında bir komisyon oluşturulmasını önerdi.

Notlar:

Bu bilgiler Cem Küçük’ün canlı yayındaki değerlendirmelerine dayanmaktadır.

Emekli maaşlarına yapılacak zam oranı resmi olarak henüz açıklanmamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir